extra-img

Kurzy EDS

 • TRY SCUBA_180_card Zkušební ponor – nejrychlejší a nejjednodušší cesta pro seznámení se s potápěním. Doporučujeme každému, kdo ještě není pevně přesvědčený o začátečnickém kurzu Samostatný potápěč. Z důvodu bezpečnosti Vás doprovází instruktor potápění.
 • Scuba_Diver_card Tento kurz (Potápěč s doprovodem) je úvodem do potápění s přístrojem. Potápěč se naučí vše, co by měl znát o potápění a obsluze potápěčského přístroje a prakticky si vyzkouší s instruktorem cvičení pod vodou.
 • OWD_card Kurz Samostatný potápěč Vás opravňuje k potápění s přístrojem na volné vodě až do hloubky 20 metrů a jeho součástí je i specializace Potápění z lodě Získáte oprávněni k samostatnému potápění společně s potápěčem minimálně se stejnou kvalifikací, nebo vyšší.
 • EAN_card V kurzu Nitrox 40% se naučíte pravidla, která jsou nezbytná pro plánování ponoru s Nitroxem tak, aby bylo pro Vás potápění s Nitroxem bezpečné a jedním z nejdůležitějších bodů výuky je analýza plynu v láhvi před každým Nitroxovým ponorem. Ve světě jsou velmi běžné Nitrox free nabídky, kde máte v ceně potápění plnění Vaší lahve Nitroxovou směsí. V každém případě je důležitá karta Nitroxového potápěče, bez ní Vám Nitrox nikde nenaplní.
 • SPEC_card Hloubkový potápěč Deep Diver do 40 m:
  Tato specializace vás v připraví na potápění pod 30 m – podrobněji se seznámíte s problematikou sycení tkání – vliv dusíku na organizmus a naučíte se záchranu a první pomoc při potápění. Tímto kurzem se z vás stanou maximálně připraveni potápěči pro náročnější druhy ponorů. (Podmínkou pro absolvování tohoto kurzu je potápěč záchranář – Rescue Diver a Nitrox do 40 %.).
 • SPEC_card Potápění s celoobličejovou maskou:
  Specializace zabývající se potápěním s celoobličejovou maskou.

  Obsluha vysokotlakého kompresoru:
  Specializace zabývající se obsluhou, údržbou a provozem vysokotlakého kompresoru pro plnění potápěčských lahví.
 • DRY_card V tomto kurzu se naučíte zvládat techniku potápění v suchém obleku, která se podstatně liší od potápění v obleku mokrém, který jste používali v základním kurzu. Kurz využijí především potápěči v našich zeměpisných šířkách, jelikož je u nás téměř půl roku zima.
 • AOWD_card Pokročilý samostatný potápěč (AOWD) do 30 m – Tři nejdůležitější specializace vás v tomto kurzu posunou na úroveň pokročilého potápěče. Je to hloubkové potápění, navigace a potápění v noci. Po úspěšném zakončení těchto tří specializací se z vás stanou jistější a kvalitnější potápěči. V tomto kurzu se předpokládá, že studenti vlastní již svoji výstroj, kde se ji naučí bezpečně ovládat. Jen se svou vlastní výstrojí, kterou zvládáte se z vás může stát dobrý potápěč.
 • Rescue_Diver Kurz Potápěč záchranář vás naučí techniky záchrany tonoucího nebo potápěče v nesnázích. Naučíte se rozpoznávat stresové a nebezpečné situace, předvídat jim, ale především správně reagovat. Osvojíte si některé techniky vytažení potápěče z vody, resuscitaci a vyvolání záchranné akce včetně její koordinace.
 • Dive_Master Vedoucí potápěč (Dive Master) je nejvyšší kvalifikace rekreačního potápěče. Pokud potápěč vlastní kurz „Pokročilý potápěč otevřených vod“, „Potápěč záchranář“, „Poskytovatel kyslíku“ a má zapsáno víc jak 50 ponorů, může získat po prověření znalostí tuto certifikaci.


Další informace o kurzech Vám rádi sdělíme při osobním setkání.