extra-img

Základní kurzy SSI

 • TSD_card Try Scuba Diving je ideální program pro všechny, kteří si pohrávají s myšlenkou zkusit se ponořit do nového světa, ale zatím si nejsou jistí tím, že zvládnou absolvovat celý kurz pro začínající potápěče.

  Program se skládá z jedné teoretické přednášky a jednoho ponoru v bazénu nebo ve volné vodě a v doprovodu instruktora.

 • OWD_card
  Open Water Diver kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí potápět bez dohledu instruktora.

  Teorie:
  SSI vzdělávací systém umožňuje volbu kdy chcete začít studovat, jakým tempem dle vašeho rozvrhu. V učebně a v bazénu si zopakujete vše co jste se již naučili.

  Výcvik v bazénu:
  Při vaší výuce v bazénu vám instruktor přizpůsobí výstroj tak, abyste se ve své „druhé kůži“ cítili pohodlně. Budete mít dostatečný čas přizpůsobit se vodnímu prostředí, ještě než začnete s ponory ve volné vodě.

  Ponory ve volné vodě:
  Provedete minimálně 4 ponory ve volné vodě a budete mít možnost si vyzkoušet vše, co jste se naučili při bazénových lekcích.

 • SD_card Scuba Diver je vhodný kurz pro ty, kteří nemají čas dokončit celý kurz Open Water Diver. Obsah tohoto programu je asi poloviční v porovnání s OWD. Druhou část můžete dokončit jindy a stát se certifikovaným potápěčem, až se Vám to bude hodit.

  Tato certifikace vás opravňuje k ponorům pod dohledem Dive profesionála do maximální hloubky 12 m.

 • AA_card Kurz Advanced Adventurer volně navazuje na Open Water Diver. Byl vytvořen proto, abyste si mohli vyzkoušet různé specializované programy, než se rozhodnete, že absolvujete některý z nich. Je to skvělý způsob, jak vyzkoušet, o čem specializované pokračovací programy jsou.

  Vyzkoušíte si 5 různých specializací. Od každé budete mít jeden ponor, který se Vám započítá do Vaší certifikace.Kurzy specializací SSI

Prvořadým cílem každého kurzu SSI Specialit je naučit vás důležité dovednosti zábavným způsobem. Všechny kurzy jsou vyučované za použití domácího studia, krátkých teoretických přednášek, a výcviku
ve vodě.


 • SC-BD_120_card V kurzu Potápění z lodě se naučíte se správné techniky potápění z lodě, jak si vybrat vhodnou cestovní kancelář a potápěčské centrum při plánování vaší dovolené, co uvážit při cestování s vaším kompletní výstrojí.
 • SC-DD_120_card V kurzu Hloubkové potápění Vás naučíme jak hloubkové ponory správně naplánovat, jak vybrat a ošetřit kompletní výstroj a tím předcházet riziku.
 • SC-EAN_120_card NITROX je určen pro efektivnější a bezpečnější potápění v hloubkách mezi 15 až 40 metry, kdy prodlužuje bezdekompresní pobyt pod vodou. Není ovšem určen pro extrémní hloubky a vyžaduje jiné a pečlivé plánování ponorů.
 • SC-NV_120_card Naučíte se zacházet s kompasem, používat přírodní navigace, odhadovat pod vodou vzdálenosti, nalézt cestu k označeným bodům a jak se bezpečně vynořit, tam kde potřebujete.
 • SC-LV_120_card V kurzu Potápění v noci a při omezené viditelnosti Vás naučíme, jak se pod vodou orientovat, najít noční živočichy, techniky signalizací světlem a jak se bezpečně vynořit, tam kde potřebujete.
 • SC-SOD_120_card Tento teoretický kurz je věnovaný prohloubení teoretických znalostí v oblasti fyziky, fyziologie, dekompresní terorie, výstroje a přírodních podmínek...

  Tento kurz je nedílnou součástí Divemaster kurzu a nutnou vstupní kvalifikací
  do Technických kurzů.
 • SC-SR_120_card Stres je hlavní původce situací vyžadujících záchranu a nehod při potápění. Naučíte se nehodám předcházet a zároveň problémy zvládat, pokud již nastanou.

  Jako podmínku pro získání certifikace musíte mít platnou certifikaci První pomoci a resuscitace - CPR & First Aid.
 • SC-WR_120_card V průběhu vrakové specializace se naučíte jaké získat informace o vraku, jak ho lokalizovat a jak se na vrakový ponor připravit a také jakým způsobem předcházet potenciálnímu risku při potápění na vracích.

 • Další certifikace:

  pozor Po dosažení dvou specializací získáváte zdarma certifikaci Speciality Diver. Dosáhnete-li dalších dvou specializací (celkem tedy čtyř) zdarma získáte certifikaci AOWD - pokročilý potápěč. Pátá specializace pak znamená zisk certifikace Master Diver. Podmínkou však v tomto případě je absolvování kurzu Stress & Rescue.
 • Spec_150_card AOWD_150_card Master_150_cardProfesionální kurzy SSI

 • DG_card Cílem tohoto kurzu je vyškolit nové, dobře připravené a všestranné profesionální potápěče. Stanete se profesionálním potápěčem. SSI Dive Guide může doprovázet a vést certifikované potápěče. Navíc, po splnění programu Snorkeling Instructor, může Dive Guide učit a certifikovat kurz šnorchlování.

 • DM_card Potápěč certifikovaný jako Dive Guide se po úspěšném dokončení kurzu Science of Diving stává Divemaster. Divemaster může učit program zkušebních ponorů Try Scuba (pouze v bazénu), stejně jako asistovat SSI instruktorovi u bazénové části kurzů, na otevřené vodě kurzů pouze pod přímým dohledem instruktora. Samozřějmě jako profesionální potápěč může dělat průvodce pro certifikované potápěče.Další informace o kurzech Vám rádi sdělíme při osobním setkání.